Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 31 людина

Про введення в дію нового Санітарного регламенту, дотримання загальноосвітнім навчальним закладом санітарно-гігієнічних норм і правил

Дата: 8 лютого 2021 о 11:41
Автор: Сердюк Л. В.
164 перегляда

                                                            

Україна

ВОЛНОВАСЬКА РАЙОННА РАДА

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОЛОДИМИРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2

Наказ

28 грудня  2020 року                       смт. Володимирівка                          № 344

Про введення в дію нового Санітарного регламенту,

дотримання загальноосвітнім навчальним закладом

санітарно-гігієнічних норм і правил

       Відповідно до абзацу десятого частини першої статті 1 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", абзацу третього підпункту 14 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року N 90),

на виконання  наказу МОЗ України № 2205 від 25.09.2020 року « Про затвердження Санітарного регламенту для ЗЗСО» з метою забезпечення безпечних для здоров’я дітей і підлітків умов навчання та виховання, які  сприяють підвищенню їхньої працездатності протягом навчального дня, тижня, року, активному психофізіологічному розвитку (підстава ст.7,11,13,15,16,17,18,19,20,21,22, 26,27,28 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»), адміністрацією школи у грудні  2020 року було опрацьовано, вивчено норми нового Санітарного регламенту для ЗЗСО , здійснено перевірку умов праці та навчання педагогічного й учнівського колективів.

    

НАКАЗУЮ:

1. Увести в дію норми нового Санітарного регламенту з 01  січня 2021 року.

2.  АХРІМЕНКО І.М. ,завгоспа закладу освіти призначити відповідальним за щоденний контроль за дотримання  Санітарного регламенту ,  своєчасне проведення ремонтних робіт на території закладу освіти, приміщень та інженерних мереж закладу освіти; заходів з дезінфекції, дезінсекції, дератизації, вивезення снігу, побутових відходів, у тому числі люмінесцентних ламп, знятих з обліку обладнання та меблів, належне утримання території, у тому числі коронування дерев, очищення їх від пошкоджень, омели, видалення сухостійних дерев і чагарників і рослин, зазначених у пункті 3 розділу II цього Санітарного регламенту;

  • Ініціювати : організацію лабораторного контролю показників мікроклімату (не менше 6 вимірювань) та концентрації CO2, CO, який проводиться не рідше двох разів на рік. Після проведених ремонтних та/або будівельних робіт;
  •   лабораторних вимірювань концентрацій формальдегіду та інших хімічних речовин (в залежності від будівельних, оздоблювальних матеріалів, меблів тощо, які використані) після  встановлення нових меблів перед початком навчального процесу ;
  • лабораторного контролю рівня освітленості у закладах освіти не рідше двох разів на рік (не менше 4 точок у 3 - 5 приміщеннях), один з яких проводиться в листопаді чи грудні;
  • проведення вимірювань концентрації радону-222 у повітрі приміщень першого поверху будівель не рідше одного разу на рік.

                Захист від природних радіонуклідів та шкідливих хімічних речовин.

- Тримати на контролі : лампи, що перегоріли, а також ті, які під час роботи створюють шум, миготіння та стробоскопічний ефект, підлягають заміні. Несправні, перегорілі люмінесцентні лампи запаковують у захисну промислову гофроупаковку від нових ламп та зберігають у спеціальній тарі - герметично закритих металевих ємностях, контейнерах у спеціально відведених ізольованих технічних приміщеннях, стіни, стеля та підлога яких не межують із навчальними приміщеннями. Вивезення перегорілих люмінесцентних ламп здійснюється відповідно до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року N 1070, не рідше 2-х разів на рік.

.-  На території закладу освіти заборонені колючі дерева, кущі, рослини з отруйними властивостями відповідно до Переліку рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, наведеним у додатку 1 до цього Санітарного регламенту, а також гриби.

  • Територія закладу повинна бути огороджена.
  • Майданчики для учнів 1 - 4 класів обладнуються тіньовими навісами або альтанками;
  •  Санітарне очищення території закладів освіти повинно здійснюватися відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 березня 2011 року N 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за N 457/19195.

3.  ШИБКУ О.О., медичного працівника закладу освіти, призначити відповідальною за щоденний контроль за дотримання  Санітарного регламенту( у разі відсутності завгоспа);

-  проходження попереднього та своєчасне проходження періодичних медичних оглядів працівниками та здобувачами  закладу освіти   у терміни, що передбачені законодавством України.

-  Учні підлягають медичним оглядам відповідно до Схеми періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 серпня 2010 року N 682 "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за N 794/18089.

-  здійснювати перевірку дотримання санітарно-гігієнічних норм стосовно максимально допустимої ваги шкільного портфелю. Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям буз ваги ранця або портфеля, не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями ваги на відстань 3 кілометра: Максимальна маса вантажу для підняття школярами: 11 - 12 років до 4 кг, 13 - 14 років - до 5 кг, 15 років: хлопчики - 12 кг, дівчатка - 6,0 кг, 16 років відповідно 14 і 7 кг, 17 років - 16,0 і 8,0 кг.

-  У випадках виникнення в закладі освіти інфекційних захворювань, а також отруєнь -  негайно повідомляти  лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України відповідної території.

- здійснювати  періодичні огляди на педикульоз  відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 1994 року N 38 "Про організацію та проведення заходів по боротьбі з педикульозом". Всі учні обов'язково оглядаються після канікул та у подальшому - вибірково, за епідемічними показаннями.

- Забезпечувати формування гігієнічних знань, умінь і навичок учнів, засад здорового способу  у рамках освітнього процесу відповідно до державних стандартів освіти самостійно , а також із залученням батьків, інших законних представників учнів.

-  дотримуватися санітарно-дезінфекційного режиму  у закладі освіти в період карантину , згідно  додатку 12 до цього Санітарного регламенту.

2. 1. Класоводам , класним керівникам  закладу освіти  щоденно забезпечувати виконання санітарних правил і вимог під час освітнього  процесу (своєчасне провітрювання кабінетів, контроль за правильним освітленням та чистотою приміщень). Навчальні приміщення провітрюють на перервах за відсутності дітей в приміщеннях. Тривалість провітрювання визначається погодними умовами за наведеною таблицею:

Температура повітря вулиці в градусах Цельсія

Тривалість провітрювання приміщень (хв.)

на малих перервах

на великих перервах та між змінами

від +10 до +6

4 - 10

25 - 30

від +5 до 0

3 - 7

20 - 30

від 0 до -5

2 - 5

15 - 25

від -5 до -10

1 - 3

10 - 15

нижче -10

1 - 1,5

5 - 10

  • Для профілактики порушень постави не менше 2-х разів на рік учнів пересаджувати на інші ряди, не порушуючи відповідності групи меблів їх зросту та з урахуванням гостроти зору і слуху.
  • Відстань від першого ряду робочих столів учнів до зовнішньої стіни повинна бути 0,8 - 1,0 м, між рядами робочих столів учнів - 0,6, від задніх робочих столів учнів до шаф, розміщених біля внутрішньої стіни - 0,9 - 1,0 м.

Учні з патологією органу зору (корегованою та/або некорегованою) повинні сидіти за першими робочими столами учнів в першому ряду (від світлонесучої стіни).

Школярі з пониженим слухом розміщуються за першими і другими робочими столами учнів крайніх рядів. Учні, які часто хворіють простудними захворюваннями, ревматизмом, ангінами, розміщуються у третьому ряду (біля внутрішньої стіни).

  • У процесі самообслуговування учні повинні тримати власне робоче місце в чистоті, прибирати за собою сміття.

Дозволяється залучати до поливу рослин та вологого прибирання, без використання миючих та дезінфікуючих засобів, поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги) учнів 5 - 11(12) класів. Робота із самообслуговування повинна проводитися за участі педагогічного  працівника.

  •  До прибирання приміщень , а саме : миття вікон, підлоги , чергування у їдальні - залучати здобувачів освіти заборонено.

Тривалість самообслуговування не повинна перевищувати 1 годину на тиждень.

Учні не допускаються до виконання робіт, що небезпечні для їх життя та здоров'я, створюють загрозу зараження інфекційними хворобами.

2.2. Учителям – предметникам  -  при використанні технічних засобів навчання (далі - ТЗН) під час проведення навчального заняття потрібно чергувати види навчальної діяльності. Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального заняття повинна бути: для учнів 1 класів - не більше 10 хвилин; для учнів 2 - 4 класів - не більше 15 хвилин; для учнів 5 - 7 класів - не більше 20 хвилин; для учнів 8 - 9 класів - 20 - 25 хвилин; для учнів 10 - 11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять - 20 хвилин. При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10 - 11(12) класів - не більше 25 - 30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15 - 20 хвилин на другому навчальному занятті.

 Після занять із застосуванням ТЗН проводяться вправи з рухової активності та вправи гімнастки для очей. Комплекси відповідних вправ наведені у додатку 3 до цього Санітарного регламенту.

3.ПОЛТАВЕЦЬ О.П. ,вчителя інформатики , призначити відповідальною  за дотримання  Санітарного регламенту у комп”ютерному класі.

Вимоги до комп'ютерного обладнання, яким комплектуються навчальні приміщення, призначені для роботи з персональними комп'ютерами визначені у Типовому переліку комп'ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року N 1440, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15 січня 2018 року за N 55/31507.

Не дозволяється одночасна робота за одним комп'ютером двох і більше учнів не залежно від їх віку.

НЕ допускати до занять учнів з  медичними протипоказаннями  з персональною комп'ютерною технікою : аномалія рефракції, некорегована міопія або гіперметропія, некорегована косоокість, епілепсія.

НЕ використовувати друкувальні та (або) копіювальні пристрої у навчальних приміщеннях у присутності учнів . Після використання таких пристроїв приміщення необхідно провітрити.

У закладах освіти дозволяється дротове та/або бездротове підключення до мережі Інтернет. При використанні бездротового підключення до мережі Інтернет, Wi-Fi роутери повинні розміщуватися на висоті не менше 2 метрів від підлоги з можливістю їх виключення у позанавчальний час.

4. ЄРУХ Д.М., заступника директора, призначити відповідальною за дотримання  Санітарного регламенту  в частині вимог  до організації освітнього процесу:

 Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються відповідно до статті 10 Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні, нешкідливі та здорові умови здобуття освіти.

Гігієнічні правила складання розкладу навчальних занять та розподілу навчального навантаження протягом тижня наведені у додатку 7 до цього Санітарного регламенту. Допустима сумарна кількість годин (навчальних занять) тижневого навантаження учнів наведена у додатку 8 до цього Санітарного регламенту.

Початок навчального дня не повинен бути раніше 8:00 години.

 Безперервна навчальна діяльність учнів (тривалість навчальних занять) не може перевищувати: у 1-му класі - 35 хв., 2 - 4-х класах - 40 хв., 5 - 11(12) класах - 45 хв.

Упродовж навчальних занять, які поєднують у собі психічне, статичне, динамічне навантаження на окремі органи і системи і на весь організм в цілому, проводяться вправи з рухової активності для зняття локального стомлення і вправи з рухової активності загального впливу. Комплекси відповідних вправ наведено у додатку 3 до цього Санітарного регламенту.

 Тривалість перерв між навчальними заняттями для учнів 1 - 4-х класів рекомендується не менше 15 хв., 5 - 11(12) класів - не менше 10 хв., великої перерви - 30 хв. (для прийому їжі). Замість однієї великої перерви можна влаштовувати дві перерви по 20 хв., після другого та третього навчальних занять - для учнів 1 - 4-х класів, після третього та четвертого навчальних занять - для учнів 5 - 11(12) класів.

Розклад навчальних занять повинен враховувати оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також чергування протягом дня і тижня навчальних занять з навчальних предметів природничо-математичного, суспільно-гуманітарного циклів із навчальними предметами художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та технологічного циклів з урахуванням Гігієнічних правил складання розкладу навчальних занять наведених у додатку 7 до цього Санітарного регламенту.

 Під час щонайменше однієї з перерв необхідно організувати умови для харчування та активного відпочинку учнів, рекомендовані прогулянки на відкритому повітрі.

5. ВИХОВАТЕЛІВ ГПД призначити відповідальними  за дотримання  Санітарного регламенту під час роботи ГПД з 12.30 до 15.30 .

У групах подовженого дня учнів початкової школи прогулянка на відкритому повітрі повинна становити не менше ніж 1,5 години протягом дня (за умов зовнішньої температури повітря не нижче 10° C).

 Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 3 - 5 класах Учням 1 - 2 класів не рекомендуються обов'язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.

6. СОЛОДОВНИК І,П., кухаря закладу освіти, призначити відповідальною  за дотримання  Санітарного регламенту в їдальні , на харчоблоці , організацію харчування ,забезпечення учнів безпечною, якісною, повноцінною та корисною їжею відповідно до норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року N 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України від 01 червня 2005 року N 242/329, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15 червня 2005 року за N 661/10941.

7. ПЕРЕСИПКО Є.О., вчителя фізкультури призначити відповідальним  за дотримання  Санітарного регламенту в спортзалі та на спортивному майданчику.

  • У спортивній залі площею до 288 м2 допускається навчальне заняття не більше, ніж 30 учням одночасно. Займатися на спортивних майданчиках, у спортивній залі дозволяється тільки у спортивному одязі та взутті. Обов'язковою є наочна інформація щодо дотримання в спортивній залі правил  безпеки життєдіяльності  та про режим його прибирання і провітрювання.

Дозволяється використовувати для навчальних цілей спортивні споруди, розташовані поблизу закладу освіти (на відстані до 500 м).

  • Підлога повинна бути без дефектів та не слизька.

Забороняється проводити заняття на зволожених майданчиках.

  • Ями для стрибків заповнюється чистим, без домішок, піском, який перед стрибками необхідно розпушити та вирівняти.
  • Стаціонарне фізкультурно-спортивне та ігрове обладнання повинно бути безпечним для здоров'я та життя користувачів, а його використання повинно відбуватися з дотриманням вимог безпеки життєдіяльності ,з обов”язковою перевіркою перед використанням.

8. ТЕХПРАЦІВНИКІВ , ДВІРНИКА , РОБІТНИКІВ  закладу освіти призначити відповідальними  за дотримання  Санітарного регламенту щодо САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ  НОРМ ВЛАШТУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ, ГІГІЄНІЧНИХ ВИМОГ ДО БУДІВЕЛЬ ТА ПРИМІЩЕНЬ, навчальних приміщень, санвузлів тощо.

- Для зберігання прибирального інвентарю та приготування дезінфекційних розчинів необхідно передбачити окремі приміщення, недоступні для учнів і сторонніх відвідувачів.

- Інвентар має бути промаркований.

- Для прибирання санітарних вузлів виділяється окремий інвентар та засоби прибирання, які зберігаються окремо.

- Рекреації провітрюються під час навчальних занять. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень.

У теплу пору року доцільно проводити заняття з прочиненими вікнами в режимі провітрювання.

- територія закладу освіти повинна бути благоустроєна. Потрібно проводити своєчасне очищення від сухого листя й трави, косіння трави, обрізання гілок дерев та кущів, що затіняють вікна навчальних приміщень, очищення пішохідних доріжок, заїздів, майданчиків, дахів будівель від снігу та криги. Забороняється спалювати або закопувати сухе листя на території закладу освіти.

-  санітарні вузли прибираються після кожної перерви і щоденно в кінці робочого дня з використанням дезінфекційних засобів, які зареєстровані відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2006 року N 908.

-  приміщення та обладнання закладу освіти підлягають щоденному вологому прибиранню, у тому числі: підвіконня, підлога, опалювальні прилади (або захисні решітки), меблі, класні дошки.  

До прибирання приміщень , а саме : миття вікон, підлоги , чергування у їдальні - залучати здобувачів освіти заборонено.

Вологе прибирання навчальних та навчально-виробничих приміщень проводиться після закінчення останнього навчального заняття, або після кожної навчальної зміни (у разі організації в закладі освіти змінного навчання), спортивних залів - після кожного навчального заняття та після закінчення навчальних занять та занять секцій.

- На території закладу освіти не допускається накопичення снігу та криги на пішохідних доріжках, заїздах, майданчиках.

- На території закладу освіти не повинно бути бездомних тварин.

9. Завгоспу школи І.М.Ахріменко провести додаткову роз’яснювальну роботу з техперсоналом стосовно  дотримання  Санітарного регламенту щоденно.

10. Санітарним днем вважити останній четвер місяця.

11. Контроль за виконанням  наказу залишаю за собою.

              Директор школи                             Л.В. Сердюк

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.